За мокрите кърпички – вредни ли са и до колко?

Форум за взаимоотношенията между деца и родители, проблеми с възпитанието и как да ги решим, къде грешиме ние възрастните...

Модератор: viavita

За мокрите кърпички – вредни ли са и до колко?

Мнениеот rosica » Чет Юли 03, 2014 11:10 am

Тенденцията все повече майки да ползват мокри кърпички, вместо просто да измият детето е направо ужасяваща. Какво мислите по въпроса? Според мен мокрите кърпички са само за екстрени ситуации когато няма наблизо вода и не е възможно да се измиеш или да измиеш детето. Употребата им вместо вода е вредна, защото никой не знае точно с какво са напоени и как това ще се отрази на организма през кожата. А през кожата всичко прониква много лесно.
Аватар
rosica
Заинтригуван
Заинтригуван

Re: За мокрите кърпички – вредни ли са и до колко?

Мнениеот sxm » Пет Юли 04, 2014 8:27 am

Днешните майки са доста мързеливи май. По-хубаво нещо от течаща вода няма. Тия мокри кърпи само като знам колко са ароматизирани.........кой знае с какво са напоени. Па после се чудим защо децата са толкова алергични!
sxm
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот gabi86 » Пет Юли 04, 2014 1:53 pm

Сега като се замисля……наистина купуваме ги масово, а част от тях са дори китайски. Нещо пише на опаковките, но колко е вярно, не се знае. Много са удобни и това кара много хора да ги ползват непрекъснато и за всичко. Но масовото бърсане на малките бебета според мен е погрешно. По-хубаво от измиване с вода няма.
Аватар
gabi86
Заинтригуван
Заинтригуван

Мнениеот Jea » Пет Юли 04, 2014 2:14 pm

Чак пък вредни! То пък какво днешно време има дето е безвредно. Има даже кърпички, които успокояват раздразнената кожичка и са по-подходящи от много мазила. Просто трябва да се внимава какво се ползва и кой е производителя, според мен.
Аватар
Jea
Потребител
Потребител

Мнениеот DNP » Сря Яну 08, 2020 11:05 am

Не смятам, че са вредни, особено бебешките. Има много информация на английски, може да потърсите.
DNP
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Детето и аз