Пречиствателна станция за къща на село

Екологичен избор. Знаеме ли какво представляват? Знаеме ли колко вода ще ни спестят и решават ли проблема с липсата на канализация по селата и градовете?

Re: Пречиствателна станция за къща на село

Мнениеот tanya82 » Сря Апр 05, 2017 7:01 pm

thely4i написа:По селата масово са си още на септични ями. Но повечето са възрастни хора, които не ползват много вода. Ако ще правиш основен съвременен ремонт с баня и тоалетни вътре в къщата, трябва да си сложиш пречиствателна станция. Иначе то е все едно да решиш, че може да переш на реката, вместо да си купиш автоматична пералня.

:P Абсолютно!
Аватар
tanya82
Напредващ
Напредващ

Мнениеот katterina » Сря Апр 05, 2017 7:06 pm

О да, задължително ще има две бани - на всеки етаж по една и съответно тоалетни като предвиждам и трета тоалетна даже. Къщата никак не е малка и е строена с много желание и хубави материали, но има нужда от ремонт и осъвременяване. В момента тоалетна има само навън, а септична яма така и не открихме.
Аватар
katterina
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот tanya82 » Сря Апр 05, 2017 7:12 pm

Помня, че при баба ми на село, където също имаше само външна тоалетна, водата от мивките си течеше свободно някъде в задния двор, който имаше наклон. Баня не помня да е имало. Мен като дете ме къпеха в корито, а после спрях да ходя за повече от 1 ден. Е така са живяли някога по селата, но вече са други времена и това си е кучешки живот. Не знам дали много са хората, които продължават да живеят по този начин.
Аватар
tanya82
Напредващ
Напредващ

Мнениеот janet » Сря Апр 05, 2017 7:26 pm

Присъединявам се към темата, защото въпросът с пречиствателната станция много ме интересува. Предстои ни избор и покупка и са ми важни всички мнения и коментари. Ако може моля да ми дадете координатите на фирмата, която предлага тези чешки пречиствателни станции.
janet
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот katterina » Сря Апр 05, 2017 7:30 pm

Добре дошла :) Ще ти ги изпратя на лични. Аз утре мисля да им звъня за да питам за посещение на място.
Аватар
katterina
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот janet » Сря Апр 05, 2017 7:31 pm

Благодаря! Ще ни държиш в течение , нали?
janet
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот viavita » Съб Апр 29, 2017 4:09 pm

Надявам се фирмата не е тайна, дайте координати, че има и други интересуващи се :?:
Аватар
viavita
Модератор
Модератор

Мнениеот katterina » Вто Окт 03, 2017 10:14 pm

Фирмата е софийска, но доставя пречиствателните станции в цяла България. При нас дойдоха почти веднага след като им се обадихме. Те доставят и монтират станцията, а ние трябваше да си изкопаем само дупката, но ни обясниха всичко подробно и ни оставиха точна схема, по която да бъде изкопа. Бяха много точни и действаха много бързо.
Това е сайта им: http://hg-sons.com/
Аватар
katterina
Начинаещ
Начинаещ

Предишна

Назад към Пречиствателни станции