Дългите рокли

Tенденции. Kое ни отива повече и защо, как и от къде да изберем тоалета си, защо модата в България идва със закъснение.

Дългите рокли

Мнениеот sisilia11 » Чет Авг 06, 2009 8:49 am

Това лято излязоха на мода дълги рокли до земята. Като ги гледам облечени на жени по улицата ,много ми харесват ,но все не мога да си избера такава ,че на мен да ми хареса.А и дали са удобни? Някой купил ли си е от вас и каква ?
Аватар
sisilia11
Заинтригуван
Заинтригуван

Re: Дългите рокли

Мнениеот Любима » Чет Авг 06, 2009 9:21 am

И аз искам да си купя,ама вс енемога да си избера
някоя ,която да ми харесва :roll:
Аватар
Любима
Потребител
Потребител

Мнениеот princesa » Чет Авг 06, 2009 9:45 am

На мен също ми харесват,доста момичета по улицата са с такива.Но аз мисля,че на мен няма да ми седи както трябва,защото съм нисичка.
Аватар
princesa
Заинтригуван
Заинтригуван

Мнениеот valia » Пет Авг 07, 2009 10:45 am

Дълги, красиви и изпъстрени с цветя. Много ги харесвам, но май няма да се задържат много дълго време като хит. Съвременният живот иска по-практични дрехи. Представяш ли си как се качваш по калните стъпала на рейса с дълга рокля. :oops:
Тези женствени дълги рокли са само за лятото и за сухо време и то да излезеш на разходка.
Последна промяна valia на Пон Авг 17, 2009 8:42 pm, променена общо 1 път
Аватар
valia
Заинтригуван
Заинтригуван

Мнениеот Любима » Пет Авг 07, 2009 10:52 am

Аз пък не обичам,рокли с голями деколтета,по
простата причина,че гърдите ми са големи :(

Ето малко инфо за роклята
Роклята - начин на употреба

От идеята да бъде нещо удобно и практично - просто обличаш и излизаш - роклята се е превърнала в сериозно модно предизвикателство. Към нея трябва да се изберат обувки, чанта, връхна дреха.

Краката трябва да са гладки, а чорапите в подходящ цвят.

Отдавна не е валидна и представата, че тя прикрива всички дефекти на тялото. Ако носите роба, може би, но те отдавна са за домашна употреба.

Роклята излъчва стил и за да го постигнете, трябва да носите подходящите за фигурата ви модели.

Може би това звучи като азбучно правило, но всеки ден виждаме жени, облечени в тоалети, които изобщо не им подхождат.

Тялото с форма на круша стои добре в рокля, която подчертава талията и се разширява на ханша. Риза-рокля с широк колан или вталена рокля, подчертаваща бюста и раменете биха свършили отлична работа. Подходящи са и моделите без ръкави, но задължително избягвайте тесните поли.

Ако имате момчешка фигура, идеален за вас е моделът с обло деколте около врата и лек обем в областта на ханша. За всекидневието са подходящи ризите-рокли.

Забравете късите рокли от твърд памук с леко вталяване, защото силуетът става прекалено скован, както и моделите от еластична материя, които следват извивките на тялото.

Пухкавата фигура изглежда добре в леко вталена рокля с дължина до или малко под коляното. Ако в летните жеги ви привличат широките тоалети, изберете рокля с висока талия от мека материя, която пада свободно надолу. Така силуетът се издължава и стеснява. Внимавайте с обема.

Независимо от фигурата си, внимавайте с прекалено късите рокли. Бедрата са проблемна област в женското тяло и ултракъсото е само за дамите, които имат идеални крака.

Мислете предварително и каква част от ръцете си искате да покажете. Ако сте склонни да пълнеете в раменете и горната част на ръката, забравете презрамките. Не е красиво плътта да "наднича" от роклята.

Източник:vesti.bg
Аватар
Любима
Потребител
Потребител

Мнениеот tanya82 » Сря Авг 12, 2009 1:56 pm

Според мен жената каквито и недостатъци да има ,си е най-хубава в рокля.Даже съм убедена ,че и повечето мъже мислят така.
Аватар
tanya82
Напредващ
Напредващ

Мнениеот bibi_v » Чет Авг 27, 2009 5:44 pm

Абе, не винаги. Аз познавам жени, които в панталон изглеждат много по-добре, отколкото в рокля или пола.
Аватар
bibi_v
Заинтригуван
Заинтригуван

Мнениеот tihomira.markova » Чет Окт 22, 2015 10:10 am

Пристрастена съм към дългите рокли. Много ми отиват и наистина стоят страхотно.
tihomira.markova
Начинаещ
Начинаещ

Мнениеот tsvetinail » Вто Мар 06, 2018 11:16 pm

tihomira.markova написа:Пристрастена съм към дългите рокли. Много ми отиват и наистина стоят страхотно.

Тогава това е твоето място https://valentinaravi.com/
tsvetinail
Начинаещ
Начинаещ

Назад към Мода